Trwa ładowanie...

Na generalne czyszczenie PKiN trzeba jeszcze poczekać. "Teraz zajmiemy się tarasem widokowym"

Pałac Kultury i Nauki już nie wygląda tak biało, jak ponad 50 lat temu. Władze budynku zaznaczają, że potrzebuje renowacji. Ale na początku będzie to wewnętrzna ściana tarasu widokowego.

Na generalne czyszczenie PKiN trzeba jeszcze poczekać. "Teraz zajmiemy się tarasem widokowym"Źródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: Adrian Grycuk
d3xtbyd
d3xtbyd

Już miesiąc temu na łamach WawaLove informowaliśmy o planowanej odnowie. - Zarząd szuka firmy, która wyczyści elewację budynku. Na pierwszy ogień pójdzie taras widokowy. Trzeba też wybrać technikę, która będzie skuteczna i zaakceptowana przez konserwatora zabytków - mówił w RDC Rafał Krzemień prezes PKiN.

Tak też się stało. Rafał Krzemień poinformował, że trwa przetarg na wykonawcę prac remontowo - konserwacyjnych Tarasu Widokowego na 30 piętrze PKiN. - To miejsce jest reprezentacyjną częścią Pałacu Kultury, którą rokrocznie odwiedza ponad 600 tys. turystów, dlatego, zanim rozpoczniemy czyszczenie elewacji PKiN, w pierwszej kolejności chcemy przystąpić do odnowienia Tarasu. Nie znaczy to jednak, że zaniechaliśmy starania w sprawie czyszczenia całego Pałacu z zewnątrz. To poważne przedsięwzięcie i trzeba się do niego bardzo dobrze przygotować - tłumaczy prezes PKiN. Dodaje, że aktualnie są w realizacji innej wieloletniej inwestycji, związanej z wymianą ok. 900 okien, która potrwa do 2021 roku.

Zobacz wideo: Tajemnice PKiN

Rzecznik PKiN Ewelina Dzudziak informuje, że wstępny termin ogłoszenia przetargu planowany jest na początku marca. - Warunkiem dotrzymania powyższego terminu, jest uzyskanie ostateczności niezbędnych decyzji administracyjnych, wówczas prace budowlane będą mogły zostać rozpoczęte już na przełomie kwietnia i maja. Koszty remontu poznamy po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego na wybór wykonawcy tych prac - zaznacza rzecznik.

W ostatnim czasie władze PKiN poinformowały także o bardzo złym stanie iglicy i potrzebna jest jej renowacja oraz remoncie Sali Kongresowej, która miała zakończyć się w 2016 roku, ale firma w ub. r. ogłosiła upadłość. Przypominamy, że budynek, który jest uznawany za symbol stolicy ma już 63 lata.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "Pokazuje energię". Nowy mural na Woli

d3xtbyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xtbyd