Trwa ładowanie...
d3smlw2

Nowy sposób rekrutacji do żłobków w Warszawie. Prawie 900 wolnych miejsc dla najmłodszych

Warszawa wprowadziła nowy system rekrutacji do żłobków. Według urzędników portal jest bardziej przejrzysty, a na rodziców najmłodszych czeka więcej usprawnień. Na dzieci czeka prawie 900 wolnych miejsca w żłobkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W stolicy jest prawie 900 wolnych miejsc w żłobkach
Warszawa. W stolicy jest prawie 900 wolnych miejsc w żłobkach (um.waw.pl, Fot: UM Warszawa)
d3smlw2

O nowym systemie poinformował prezydent Warszawy.

"Drodzy rodzice, ruszył już nowy portal rekrutacji do warszawskich żłobków, klubów dziecięcych i dziennego opiekuna! Wprowadziliśmy szereg usprawnień, np. możliwość samodzielnej edycji wniosków. Zapraszam do korzystania, tym bardziej, że w tej chwili mamy aż 844 wolne miejsca" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Jak skorzystać z nowego systemu?

d3smlw2

Mieszkańcy Warszawy niezbędne informacje znajdą pod tym adresem.

Urzędnicy zapewniają, że z nowej platformy będą mogli skorzystać rodzice maluchów, którzy już wcześniej złożyli wniosek rekrutacyjny. Wystarczy w nowym systemie podać swój PESEL, potem zmienić swój login i hasło i wtedy uzyska się dostęp do zaimportowanych dokumentów.

Ratusz podkreśla, że jednym z udogodnień nowego systemu jest możliwość edycji danych. Jeśli ktoś z rodziców zauważy błąd danych w systemie, samodzielnie możemy wprowadzić zmiany.

Żłobki w Warszawie. Tylko dla dzieci ze szczepieniami

Pod koniec ubiegłego roku zmieniły się zasady rekrutacji do stołecznych żłobków. Do placówek opiekuńczych dostaną się tylko te dzieci, które przeszły obowiązkowe szczepienia. O takie rozwiązanie wnioskował prezydent Warszawy. Radni poparli propozycję Rafała Trzaskowskiego.

d3smlw2

Również w 2019 r. władze Warszawy zdecydowały, że stołeczne żłobki będą darmowe. Wtedy radni uznali, że przy rekrutacji dodatkowe punkty będą przyznawane za szczepienia dzieci. Punkty są przyznawane podczas rekrutacji do żłobków w Warszawie np. za pracę obojga rodziców czy płacenie podatków w stolicy.

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zamieszanie z zawieszeniem Julii Pitery. "Uspokoiła się"

d3smlw2

Podziel się opinią

Share
d3smlw2
d3smlw2