Trwa ładowanie...
d3tk5cw

Piknik rodzinny na Stadionie Narodowym

Wydarzenie pod hasłem „odWAŻ SIĘ być zdrowym na NARODOWYM!”
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piknik rodzinny na Stadionie Narodowym
d3tk5cw

Bicie rekordu polski w układaniu litery „Z” jak zdrowie, gry edukacyjne w plenerze, malowanie buziek – to tylko niektóre z licznych atrakcji, które przygotowała Fundacja BOŚ dla uczestników pikniku rodzinnego „odWAŻ SIĘ być zdrowym na NARODOWYM!”.* Impreza odbędzie się 25 października br., w godz. 10.00-16.00, na Stadionie Narodowym .Ma ona na celu promocję zdrowego stylu życia. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz Stadion Narodowy. Partnerem została Fundacja BOŚ. Wstęp na piknik jest bezpłatny.*

Zobacz też: Stadion Narodowy lepszy niż Wembley!

Tempo przyrostu dzieci z nadwagą i otyłością w ciągu ostatnich 30 lat w Polsce jest aż dziesięciokrotnie większe niż w USA. Te alarmujące dane dają do myślenia i skłaniają do działania. A jak najlepiej uczyć dzieci zdrowych zasad? Oczywiście poprzez konkursy i zabawę! Stąd na pikniku „odWAŻ SIĘ być zdrowym na NARODOWYM!” nie zabraknie wielu atrakcji, zarówno dla rodziców, jak i najmłodszych. Wszystko w imię popularyzacji zdrowego i aktywnego stylu życia.

d3tk5cw

Wydarzenie rozpocznie* happening* w postaci próby bicia nieoficjalnego rekordu Polski w największej liczbie osób ustawiających się w kształt literki „Z” jak zdrowie. Do udziału w happeningu Fundacja BOŚ zaprosiła uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Dodatkowo, każdy z gości kto przyłączy się do zabawy, otrzyma specjalną koszulkę.

Oprócz happeningu, organizator przygotował także: bieg rodzinny wokół Stadionu, występy zespołów dziecięcych, teatrów szkolnych i cheerlederek. W trakcie pikniku będzie można też skorzystać z wielu propozycji związanych z aktywnością fizyczną. Będą to m.in.: warsztaty fitness, ćwiczenia z rehabilitantami z Instytutu Matki i Dziecka, wyścigi na ergometrach, a nawet warsztaty skakankowe i cyrkowe. Ponadto można będzie zasięgnąć porady dietetyków, otrzymać specjalnie przygotowane na tę okazję broszury edukacyjne, a także najnowsze poradniki specjalistów IMiD, dotyczące profilaktyki otyłości u dzieci. Wydarzenie będzie także okazją do wyróżnienia i nagrodzenia szkół, które zwyciężyły w edukacyjnych konkursach Fundacji BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem” oraz „Czas na zdrowie”. Piknik będzie też szansą na spotkanie znanych gwiazd, gdyż Fundacja Instytutu Matki i Dziecka zaprosiła znanych i lubianych aktorów, dziennikarzy oraz piosenkarzy.

Piknik rodzinny „odWAŻ SIĘ być zdrowym na NARODOWYM!”

25 października 2014 r., godz. 10:00-16:00

d3tk5cw

Czytaj też: Na Narodowym będą aż trzy lodowiska! [WIDEO]

d3tk5cw

Podziel się opinią

Share
d3tk5cw
d3tk5cw