Trwa ładowanie...
d1iw32i

Straż Miejska z pozytywną oceną Warszawy. "Miasto jest bezpieczne"

Warszawiacy wystawili straży miejskiej bardzo dobre noty. Pozytywnie pracę tej służby ocenia siedmiu na dziesięciu mieszkańców stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Siedmiu na dziesięciu warszawiaków dobrze ocenia pracę Straży Miejskiej
Warszawa. Siedmiu na dziesięciu warszawiaków dobrze ocenia pracę Straży Miejskiej (sm.waw.pl, Fot: Straż Miejska Warszawa)
d1iw32i

Warszawski ratusz dwa razy w roku pyta mieszkańców stolicy, jak oceniają jakość życia w mieście. Ostatnie wyniki Barometru Warszawskiego (bo tak nazywa się to badanie) jest pozytywne dla Straży Miejskiej.

"Mieszkańcy doceniają naszą pracę uznając, że w Warszawie żyje się bezpieczniej" - napisali w specjalnym komunikacie funkcjonariusze. Na pytanie o ich pracę siedmiu na dziesięciu mieszkańców Warszawy odpowiedziało, że jest "dobra".

W 2019 r. badanie przeprowadzono w czerwcu i w listopadzie. Poziom bezpieczeństwa w ocenie warszawiaków nie zmienił się - dwa razy pozytywną ocenę wystawiło 92 proc. ankietowanych. Natomiast poziom zaufania do Straży Miejskiej wzrósł - w połowie roku Straż Miejską i jej działalność dobrze oceniało 68 proc. respondentów. Kilka miesięcy później było to 72 proc. badanych.

d1iw32i

Zobacz też: Szymon Hołownia chciałby, by Donald Tusk mu doradzał

Co piąty mieszkaniec stolicy chce również, żeby na ulicach miastach było więcej strażników miejskich. W czerwcu taką wolę wyraziło 16 proc. badanych. "To jednoznacznie pokazuje, jak bardzo potrzebna jest nasza formacja w mieście" - napisali strażnicy, chwaląc się dobrymi wynikami badania.

Barometr Warszawski to badanie przeprowadzane na losowej, reprezentatywnej próbie mieszkańców stolicy. Ankieterzy rozmawiają z grupą 1100 mieszkańców Warszawy w ich domach.

d1iw32i

Straż Miejska wyróżniona za akcję na Bemowie

W tym tygodniu dwóch strażników miejskich zostało wyróżnionych przez prezydenta RP. Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe funkcjonariuszom którzy pomagali ofiarom pożaru na Bemowie, w sierpniu ubiegłego roku.

"Dwaj nasi strażnicy: mł. inspektor Krzysztof Szymczak oraz mł. strażnik Piotr Rudniewski odebrali z rąk prezydenta odznaczenia państwowe >>Za ofiarność i odwagę<<" - napisali strażnicy na Twitterze.

Oprócz akcji ratunkowych i swoich zwykłych obowiązków strażnicy miejscy włączają się także w akcje pomocowe. W listopadzie pisaliśmy o tym, że wraz z Caritasem stołeczni strażnicy rozpoczęli patrolowanie miejsc, w których są bezdomni.

d1iw32i

Do ich prowizorycznych schronisk, m.in. altanek na ogródkach działkowych, wybierali się z porcją ciepłego jedzenia i kocami.

W styczniu warszawska Straż Miejska gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas 28. finału WOŚP można wylicytować kurs samoobrony.

Źródło: Straż Miejska

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1iw32i

Podziel się opinią

Share

d1iw32i

d1iw32i