Trwa ładowanie...
d2t952c

Warszawa. Awaria sieci ciepłowniczej. Ursus i część Sadyby do jutra bez ciepła

Trwa usuwanie skutków awarii ciepłowniczej na Sadybie. Ciepło płynie już do mieszkańców jedenastu dzielnic Warszawy. W nocy kolejne dzielnice będą miały ciepłą wodę w kranach i kaloryferach. Najgorzej mają mieszkańcy Ursusa oraz Sadyby. Oni muszą poczekać do jutra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Do awarii sieci ciepłowniczej doszło w środę na Sadybie
Warszawa. Do awarii sieci ciepłowniczej doszło w środę na Sadybie (PAP, Fot: Mateusz Marek)
d2t952c

W środę po godz. 19.00 spółka Veolia Energia poinformowała, że intensywnie pracuje nad usuwaniem skutków awarii ciepłowniczej, do której doszło przy ul. Powsińskiej w Warszawie.

"Obecnie na miejscu pracuje stale 30 pracowników i ciężki sprzęt. Prace będą prowadzone bez przerwy aż do całkowitego usunięcia awarii. Kończy się pompowanie wody z komór ciepłowniczych w celu zabezpieczenia miejsca awarii. Według wstępnych ustaleń wiadomo, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm, dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach" - czytamy w komunikacie.

Veolia zapewnia, że intensywnie pracuje nad przywróceniem dostaw ciepła do sieci. Do godz. 21.00 udało się przywrócić ciepło w dzielnicach: Wilanów, Tarchomin, Żoliborz, Praga Północ, Bródno, Targówek oraz częściowo dzielnice: Mokotów, Ursynów, Śródmieście, Białołęka i Bielany.

d2t952c

Spółka przewiduje, że koło godz. 2.00 w nocy nastąpi przywrócenie dostaw ciepła do dzielnic: Praga Południe, Wawer, Wola, Bemowo, Ochota i Włochy.

Warszawa. Ursus zostanie bez ciepła

Gorzej mają mieszkańcy Ursusa i okolic, gdzie doszło do awarii. Chodzi o ulice: Antoniewską, Trasę Siekierkowską, Idzikowskiego, Puławską, Limanowskiego, Gołkowską. Mieszkańcy tych rejonów pozostaną bez ciepła co najmniej do jutra.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że po godz. 19.00 drogowcy otworzyli ul. Powsińską, ale tylko jezdnię w kierunku Wilanowa. Po awarii była ona zamknięta dla kierowców.

d2t952c

Do awarii sieci ciepłowniczej doszło w środę po godz. 9.00 na Sadybie. Przyczyną było rozszczelnienie jednej z dwóch magistrali dostarczającej ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach. W wyniku awarii pojawiły się zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ogrzewania do budynków na terenie całej Warszawy.

google maps
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t952c

Podziel się opinią

Share

d2t952c

d2t952c