Trwa ładowanie...

Warszawa. Tragiczna śmierć policyjnych psów. Rusza śledztwo

Będzie śledztwo ws. tragicznej śmierci sześciu policyjnych psów w Warszawie. Zwierzęta zginęły w wyniku awarii rury ciepłowniczej na terenie komendy na warszawskiej Pradze Północ.
Share
Warszawa. Rusza śledztwo ws. tragicznej śmierci policyjnych psów na Pradze Północ.
Warszawa. Rusza śledztwo ws. tragicznej śmierci policyjnych psów na Pradze Północ.Źródło: Twitter, Fot: Policja Warszawa
d2214zg

Podstawą do wszęcia śledztwa ma być artykuł Kodeksu karnego mówiący o "nieumyślnym sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego zdrowiu lub życiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach".

Warszawa. Rusza śledztwo ws. śmierci policyjnych psów

Jak informuje radio RMF FM, do takie zdarzenia doszło właśnie w wyniku uszkodzenia rurociągu dostarczającego ciepła, który znajdował się w pobliżu praskiej komendy w Warszawie.

d2214zg

Śledczy mają teraz ustalić, w jakich okolicznościach doszło do tragedii. Zbadane ma zostać m.in. miejsce, w którym doszło do awarii.

Czytaj też: Tragiczna śmierć psów policyjnych w Warszawie. Poruszające wpisy funkcjonariuszy

Zobacz też: Andrzej Duda liderem sondaży. "Pamiętam, jak w 2015 r. szorował niemalże po dnie"

Warszawa. Starty na kilkadziesiąt tysięcy złotych

Zabezpieczona zostanie też dokumentacja firmy, która odpowiada za sieć ciepłowniczą w Warszawie. Prokuratura ma także zabezpieczyć dokumentację firmy, która odpowiada za sieć ciepłowniczą na terenie Warszawy.

d2214zg

Śledczy oczekują także na wycenę policyjnych strat. Jak informuje rmf24.pl, wraz ze szkoleniami zwierząt może być to nawet kilkadziesiąt tysięcy na jednego psa.

W czwartek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok wszystkich sześciu psów. Ma ona odbyć się na terenie Instytutu Weterynarii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Czytaj również: Warszawa. Tragiczna śmierć policyjnych psów. Veolia oferuje wsparcie

Warszawa. Tragiczna śmierć policyjnych psów

Przypomnijmy, policyjne psy zginęły w piątek na Pradze Północ. Na terenie policyjnych koszar pękła rura ciepłowniczej, którą płynęła woda o temperaturze 70 st. Celsjusza.

W wyniku awarii zalane zostało policyjne laboratorium kryminalistyczne, do którego przylegało pomieszczenie z kojcami wyszkolonych zwierząt. W kłębach gorącego powietrza i ciepłej wody zginęło sześć psów.

Źródło: RMF FM

Czytaj także: Wyciekła gorąca woda na Pradze Północ. Strażacy znaleźli martwe psy policyjne

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2214zg

Podziel się opinią

Share
d2214zg
d2214zg