Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Dom czy mieszkanie – co lepiej wybrać w Warszawie?

Co roku do Warszawy przyjeżdża mnóstwo osób, które decydują się osiedlić tu na stałe. Niektóre z nich wynajmują mieszkania, lecz coraz popularniejszy staje się zakup nieruchomości na własność. Pozostaje pytanie, czy lepiej zdecydować się na dom, czy może na mieszkanie?

Share
 Źródło: materiały partnera
d2z7yim

Domy na obrzeżach

Chcąc kupić dom w Warszawie, należy mieć świadomość, że są one dostępne głównie na obrzeżach miasta. Dla jednych jest to duża zaleta, dla innych wada. Wśród zalet warto wymienić względną ciszę i możliwość wypoczynku we własnym ogrodzie. Wadą są jednak odległości, jakie dzielą obrzeża miasta z jego centrum. Stanie w korkach i szukanie miejsca parkingowego nie jest niczym przyjemnym, natomiast mieszkając na obrzeżach, staje się codziennością. Wyjątkiem jest sytuacja, w której właściciel domu może pracować w nim w sposób zdalny. Zakup domu w Warszawie to spora inwestycja – ceny nieruchomości na rynku wtórnym zaczynają się od 500 000 zł, zaś kupując dom od dewelopera, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu nawet miliona złotych. Są to jednak nieruchomości docieplone, ekologiczne (korzystają na przykład z fotowoltaiki), a więc i tańsze w utrzymaniu.

Mieszkanie blisko centrum

Osoby, które nie posiadają własnego samochodu, przez co decydują się dojeżdżać do pracy komunikacją miejską, powinny wybrać mieszkanie położone blisko centrum. Te, które znajdują się w jego bliskim sąsiedztwie, zwykle pochodzą z rynku wtórnego, a ich ceny zaczynają się od ok. 300 000 zł. Osoby zainteresowane zakupem dużego mieszkania z balkonem lub własnym tarasem muszą liczyć się z jeszcze większymi wydatkami. Tymczasem nastawiając się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, należy mieć na uwadze, że nieruchomości zazwyczaj znajdują się poza ścisłym centrum Warszawy, w okolicznych dzielnicach. Nowoczesne apartamenty w Warszawie dopasowane są do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Często posiadają one dwa balkony, dwie łazienki, dużą sypialnię czy nawet własny taras. Co istotne, apartament można zaadaptować wedle własnych potrzeb, już na etapie realizowania inwestycji. 

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Mieszkanie czy dom w Warszawie – co wybrać?

Wybór mieszkania lub domu na kolejne kilka, a nawet kilkadziesiąt lat stanowi nie lada wyzwanie. Warto mieć świadomość, że choć rynek nieruchomości w Warszawie jest niezwykle bogaty, to najlepsze oferty wyprzedawane są w bardzo krótkim czasie, dlatego też dobrze jest podejmować przemyślane decyzje, lecz stosunkowo szybko. To, czy finalnie zdecydujemy się na mieszkanie, czy też dom, zależy wyłącznie od naszych preferencji. Co ciekawe, cena nie jest tutaj czynnikiem kluczowym, bowiem można znaleźć dom i mieszkanie, za które zapłacić trzeba podobne kwoty. Wszystko zależy bowiem od metrażu, lokalizacji, stanu technicznego. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się kupić gotowy dom – budowanie go we własnym zakresie pochłania sporo czasu, a także wydatków. Jeśli zaś chodzi o mieszkania, to dużą popularnością cieszą się te, do których można wprowadzić się niemalże od razu. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, to należy zarezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem, zazwyczaj już na etapie realizowania, ewentualnie wykańczania inwestycji

Artykuł sponsorowany
d2z7yim
d2z7yim