Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
warszawa
Artykuł Sponsorowany
20-09-2022 11:06
Artykuł sponsorowany Biura Nieruchomości Cosmopolitan

Mieszkanie w centrum Warszawy - zalety i wady

Stolica Polski – Warszawa – co roku przyciąga tysiące ludzi, którzy poszukują lepszych warunków do życia. Znajdują się wśród nich głównie młode osoby, które chcą wyrwać się ze stagnacji w małym miasteczku bądź na wsi. Decydując się na osiedlenie się w Warszawie, trzeba podjąć decyzję o wyborze dzielnicy, w której się zamieszka. Bardzo dużą popularnością cieszą się mieszkania ulokowane w centrum stolicy. Co można zyskać, decydując się na tak zlokalizowane mieszkanie? Jakie minusy mają mieszkania znajdujące się w centrum? Zobaczmy.

 Źródło: materiały partnera
d1qaf6g

Jak centrum Warszawy skomunikowane jest w innymi rejonami miasta?

Decydując się na mieszkanie w centrum Warszawy, pamiętaj, że zyskasz z pewnością jedno: łatwość przemieszczania się między kolejnymi dzielnicami miasta. Śródmieście jest bardzo dobrze skomunikowane innymi rejonami stolicy. Docierają tu:

  • autobusy;
  • tramwaje;

Dostępne jest również metro, które większość Warszawiaków wybiera jako najszybszy sposób na przemieszczanie się po mieście. Mieszkając w centrum, można z łatwością dostać się nawet w najdalsze rejony miasta. Jeśli nie chcesz borykać się z trudnościami z komunikacją, śródmieście to naprawdę dobry wybór.

Czy mieszkając w centrum, łatwo dotrzeć do punktów handlowych oraz rozrywkowych?

W samym centrum Warszawy na próżno szukać dużych galerii handlowych. Większość z nich zlokalizowana jest w innych dzielnicach. Jedna z nich znajduje się między innymi na Mokotowie. Warto jednak odwołać się do tego, co zawarliśmy wcześniej – śródmieście jest naprawdę dobrze skomunikowane z resztą Warszawy. Oznacza to, że przyjazd na zakupy nie będzie stanowił najmniejszego problemu. Jeśli chodzi o miejsca rozrywki, to tutaj sytuacja jest już nieco inna. Wiele restauracji, pubów i muzeów znajduje się właśnie w centrum. Jeżeli zależy Ci na tym, aby móc pieszo dotrzeć do miejsc, w których się zrelaksujesz i odprężysz, mieszkanie ulokowane w centrum to naprawdę dobry wybór.

Ile kosztuje mieszkanie w centrum Warszawy?

Dochodzimy do kwestii, która wiele osób może odstraszyć od zamieszkania w centrum stolicy. Ceny mieszkań w Warszawie – bez względu na to, czy decydujemy na wynajem, czy zakup własnego mieszkania – są naprawdę wysokie. W przypadku rynku pierwotnego średnia cena za metr kwadratowy w drugim kwartale 2022 roku wyniosła 12896 złotych. Kwota jest imponująca i dla wielu osób zdecydowanie za wysoka. Należy przy tym podkreślić, że im bliżej centrum, tym mieszkania są droższe. To właśnie koszt, jaki trzeba ponieść w związku z zakupem/wynajmem jest największą wadą mieszkań położonych w centrum stolicy.

Co wpływa na cenę mieszkań w Warszawie?

Mówiąc o cenach mieszkań w stolicy, należy podkreślić, że głównym czynnikiem, który je kształtuje jest lokalizacja. Generalnie zasada jest prosta: im bliżej centrum, tym drożej. Śródmieście to najwyższe stawki. Dość drogo jest także na:

  • Ochocie;
  • Woli;
  • Ursynowie;
  • Mokotowie;

W przypadku mieszkań zlokalizowanych na Ochocie i Woli stawka za metr kwadratowy wynosi około 18055 złotych. Ursynów jest nieco tańszy – 15237 złotych, zaś w przypadku Mokotowa trzeba liczyć się z wydatkiem na poziomie około 15087 złotych. Śródmieście to ponad 20000 złotych za metr kwadratowy.

d1qaf6g

Jak znaleźć mieszkanie w centrum Warszawy?

Decydując się na zamieszkanie w centrum Warszawy, można mieszkania szukać samodzielnie bądź z pomocą agencji nieruchomości. To pierwsze rozwiązanie wymaga poświęcenia niemałej ilości czasu. Trzeba regularnie przeglądać ogłoszenia, a także wykonać wiele telefonów, aby znaleźć swoje wymarzone lokum. Decydując się na wsparcie specjalistów ds. mieszkań, należy przede wszystkim dokładnie określić własne oczekiwania i posiadane możliwości finansowe. Biuro nieruchomości zajmie się poszukiwaniami mieszkania, a jej pracownicy skontaktują się z Tobą wtedy, kiedy uda im się znaleźć lokum wpisujące się w Twoje potrzeby. To ogromna oszczędność czasu.

Warszawa to największe polskie miasto, które daje szereg możliwości. Prognozy specjalistów jasno wskazują, że to właśnie duże miasta będzie rozwijały się w najbardziej intensywnie w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Z pewnością przełoży się to również na rynek nieruchomości, który będzie musiał sprostać rosnącym potrzebom. Można przypuszczać, że stolica poradzi sobie z tym doskonale.

Artykuł sponsorowany Biura Nieruchomości Cosmopolitan
d1qaf6g
d1qaf6g